EkoGim10

Rok szkolny 2014/2015

W roku szkolnym 2014/15, Szkolny Klub Ekologiczny EkoGim10 przystąpiła do realizacji siedmiu ogólnopolskich konkursów ekologicznych. Wspólnym celem wszystkich projektów jest promocja  ekologicznego stylu życia w środowisku szkolnym i lokalnym oraz zbiórka surowców wtórnych takich jak: elektrośmieci, baterie, tonery, makulatura, płyty CD, plastikowe nakrętki.

Całą społeczność szkolną oraz lokalną zachęcamy do udziału w tych zbiórkach. Surowce wtórne można dostarczać  do szkoły codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 ? 18.00. Zapewniamy, że zostaną one przekazane odpowiednim instytucjom zajmującym się recyklingiem.

Ogólnopolskie konkursy ekologiczne realizowane przez EkoGim10 w roku szkolnym 2014/15 - pobierz

Zdjęcia - galeria

Rok szkolny 2012/2013

Sprawozdanie konkursowe pt. Najlepiej prowadzona edukacja dla zrównoważonego rozwoju w placówkach oświatowo - wychowawczych województwa śląskiego w roku szkolnym 2012/2013- pobierz  Autor: Janina Czempiel

21 czerwca br. odbyła się uroczysta gala pokonkursowa zorganizowana przez Fundację Ekologiczną SILESIA w Katowicach. Nasza szkoła zdobyła, już po raz czwarty, I miejsce w konkursie pt. Najlepiej prowadzona edukacja dla zrównoważonego rozwoju w placówkach oświatowo - wychowawczych województwa śląskiego w roku szkolnym 2012/2013.

Co to są elektrośmieci - artykuł

Recykling - artykuł

Szkolny Klub Ekologiczny EkoGim10 pod kierunkiem pani Janiny Czempiel już po raz czwarty realizuje ogólnopolski projekt konkursowy "Drugie życie elektrośmieci" - szczegóły w załączniku

Rok szkolny 2011/2012

Sprawozdanie z działalności Szkolnego Klubu Ekologicznego EkoGim10 za cały rok szkolny 2011/2012 - pobierz

ROK SZKOLNY 2010/2011

III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Drugie życie elektrośmieci" rok szkolny 2010/2011

2.03 Szkolny Klub Ekologiczny EkoGim10 i jego działalność

EkoGim10 w Szkole Podstawowej nr 18 w Gliwicach

03.03 odbyła się w naszej szkole Eko dyskoteka zorganizowana przez Szkolny Klub Ekologiczny EkoGim10. Bawić mógł się ten, kto przyniósł ze sobą elektrośmieć. Zabawa była bardzo udana. Zdjęcia w galerii.

Eko - wycieczka

04.03 członkowie Szkolnego Klubu Ekologicznego EkoGim10 wraz ze swoim opiekunem, panią Janiną Czempiel, udali się na wycieczkę do zakładu REMONDIS.

W trakcie zwiedzania zakładu uczniowie mieli okazję do zadawania pytań dotyczących gospodarki odpadami, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Zdjęcia w galerii.

EkoGim10 na łamach prasy

O działalności EkoGim10 można przeczytać na łamach szkolnej i lokalnej prasy:

"Gazeta Ludu Uczniowskiego"

"Nowiny Gliwickie"

"Miejski Serwis Informacyjny"

8.04 Działający w naszym gimnazjum Szkolny Klub Ekologiczny wydał nową szkolną gazetkę "Aktualności Ekologiczne". Znajdują się niej najważniejsze informacje o działalności zespołu EkoGim10, w tym informacje na temat realizacji ogólnopolskiego konkursu "Drugie życie elektrośmieci". Gazetka jest dostępna także w wersji on-line.

Akademia EkoGim10

Zespół EkoGim10 08.04.2011r. przygotował akademię szkolną, podczas której promował działania ekologiczne. Można było zapoznać się z dwiema prezentacjami Power Point - "Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny oraz zużyte baterie to problem współczesnego świata" i "Ekologiczny styl życia". Dodatkowo zostały przyznane nagrody dla uczniów, których prace brały udział w szkolnej wystawie plakatów i posterów na temat elektrośmieci i zużytych baterii. Zdjęcia w galerii.

Gazetka ZSEE

Szkolny Klub Ekologiczny EkoGim10 pod kierunkiem pani Janiny Czempiel w I etapie ogólnopolskiego konkursu "Drugie życie elektrośmieci" zajął I miejsce w Polsce. Więcej

Szkolny Zespół Ekologiczny EkoGim10 pod kierunkiem pani Janiny Czempiel w ramach ogólnopolskiego konkursu projektowego "Drugie życie elektrośmieci" w II etapie konkursu zajął II miejsce, natomiast w Klasyfikacji Generalnej zdobył GrandPrix. Więcej

10 czerwca Szkolny Klub Ekologiczny EkoGim10 gościł w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik. W tym dniu uroczyście podsumowano dwa etapy ogólnopolskiego konkursu "Drugie życie elektrośmieci", w którym zespół EkoGim10 zdobył znaczące sukcesy i nagrody. Więcej